ProduktyProdukty-Wszystkie

Hyperglass

HYPERGLASS to rewolucyjna hybrydowa powłoka stworzona dla ochrony przedniej szyby oraz szyb bocznych zawierająca 3 rodzaje zawieszonych nano-cząstek najwyższej jakości.

Będąc częścią serii Extreme Performance – HYPERGLASS jest wyjątkowo trwałą, odporną na chemikalia powłoką – zapewnia ultra gładką powierzchnię o niskiej energii powierzchniowej dającej niski kąt odprowadzania wody.

Poddane obróbce szyby przednie stają się hydrofobowe, nieprzywierające i zapewniają lepszą klarowność i widoczność.

HYPERGLASS został poddany ulepszonym cyklicznym testom wycierania do 8000 cykli z 5% utratą kąta zwilżania z 110 ° do 104,5 °.

Produkt jest dostępny dla wszystkich specjalistów – nie wymaga akredytacji.

Idealny do profesjonalnej ochrony:

Szyb przednich oraz tylnych z wycieraczką

Polecamy MULTI do szkła o niskim stopniu ścierania, zwłaszcza bocznych oraz lusterek.

Dane techniczne:

Aplikacja 3 do 5 warstw,

Na bazie rozpuszczalników,

Odporność na ciepło: 200 stopni Celsjusza,

Trwałość: 1-3 lat w zależności od ścierania i narażenia chemicznego,

Grubość warstwy: 1 mikron przy potrójnej aplikacji,

Kąt zwilżania wodą: 110°,

Tolerancja pH: 1-13,

Pełny czas utwardzania: 4 godziny,

Zużycie: 8-12 ml dla potrójnej warstwy.

Aplikacja

Przed aplikacją wymagana jest wymiana piór wycieraczek na nowe. należy je odtłuścić i pokryć przynajmniej jedną warstwą produktu, co zabezpiecza przed „skakaniem” wycieraczek.

Należy ściśle przestrzegać instrukcji i czasów utwardzania – odbieganie od pełnego okresu utwardzania może uszkodzić powłokę.

Ważne – powierzchnia przedniej szyby musi być wypolerowana za pomocą pasty do szkła, takiej jak Ceriglass, a następnie odtłuszczona i przetarta alkoholem izopropylowym (IPA). Pióra wycieraczek należy odtłuścić i także przetrzeć alkoholem izopropylowym.

Nanieś 12-15 kropli na niestrzępiący się bawełniany lub mikrofibrowy aplikator i nanieś na ok 1/6 szyby. Nakładaj powoli wzorem krzyżowym, aby utworzyć równomierną warstwę o maksymalnej powierzchni 40 cm x 40 cm.

Po 5 minutach powtórz proces 2 lub 3 krotnie budując grubą warstwę zabezpieczenia.

Natychmiast usuwaj krople produktu – Hyperglass wiąże się natychmiast i jest bardzo bezlitosny, jeśli zostanie pozostawiony na zbyt długo. Mgiełka jest zjawiskiem dopuszczalnym na tym etapie.

Po 2 godzinach nałóż ostateczną warstwę i po 30 minutach dotrzyj do połysku. Jeżeli to potrzebne do dotarcia można użyć IPA.

Należy odczekać 4 godziny, aż produkt całkowicie się utwardzi przed wystawieniem na działanie wody i chemikaliów.